Rok 2013

W 2013 roku pracowaliśmy nad poprawą warunków bytowych psów i kotów przebywających w Schronisku dla Zwierząt w Olsztynie oraz pokrywaliśmy koszty specjalistycznych zabiegów weterynaryjnych, które były niemoĹźliwe do przeprowadzenia w placówce. Część funduszy przeznaczyliśmy na karmę.

W 2013 roku zakupiliśmy:

1479,60 zł.  –płot panelowy do osłony wybiegu szkoleniowego.

Wybieg ten znajduje się za biurem placówki obok psiarni. Dzięki jego osłonie psiaki podczas szkolenia nie widzą zwierząt przebywających w boksach i odwiedzających schronisko. Psy przebywające w boksach nie denerwują się na widok ćwiczących z ludĹşmi zwierząt, w związku z tym mniej szczekają i nie są sfrustrowane. Psiaki przebywające na wybiegu łatwiej skupiają się na ćwiczeniach, mają lepszy kontakt z opiekunem, nie rozpraszają się. 

3 198 zł   – 122 sztuki plastikowych pojemników na wodę dla psów.

Pojemniki zostały umieszczone w specjalnych stelaĹźach. Dzięki temu psiaki nie rozlewają wody z misek, np. podczas zabawy lub z nudów.

2700,00 zł.  – 150 sztuk testów na Fip i Felv dla kotów.

Zwierzyniec w 2013 roku rozpoczął testowanie kotów ze schroniska w kierunku kociej białaczki i kociego HIV, dzięki temu przyszli właściciele zwierzaka, którzy mają juĹź kota mogą być spokojniejsi podczas adopcji schroniskowego burka, gdyĹź wiedzą, Ĺźe ich zwierzak nie zakazi się tymi chorobami od nowoprzybyłego lokatora.  

5 535,00 zł.  - 5 sztuk specjalnych bud dla starszych psów.

Budy te są większe, specjalnie ocieplane, dodatkowo posiadają przedsionki i otwierany dach. Są przeznaczone dla psich staruszków, które całe Ĺźycie mieszkały na podwórku i boją się mieszkać w budynku. Dzięki tym budom nie grozi im zima (przedsionek izoluje od wiatru) i łatwiej im się ogrzać.

1 849,63 zł.  – materiały do budowy zadaszeń nad boksami XXX,

Boksy te były wcześniej niezadaszone, w czasie ulew stała w nich woda, co ograniczało ich dostępność na psiaków, które w nich mieszkały. Część materiałów została pozyskana z darowizny, a zadaszenia powstały w czynie społecznym.

11 997,94 zł. – wykonanie remontu budynku „Kociarni” w Schronisku dla Zwierząt w Olsztynie;

OdświeĹźyliśmy kociarnię, wymieniliśmy linoleum na kafelki które są łatwiejsze do dezynfekcji, zamontowaliśmy ogrzewanie podłogowe. Dzięki temu w kociarni zimą jest cieplej, niĹź przy zwykłym grzaniu kaloryferami, a koty chętnie wylegują się na ciepłej podłodze. 

Na leczenie i rehabilitację zwierząt przeznaczyliśmy 10 534,28 zł, na karmę: 11 571,66 zł