Abc zwierzoluba

31-03-2016

Chip zwany teĹź mikrochipem czy transporderem to mikroprocesor wielkości ziarnka ryĹźu, w którym zakodowany jest specjalny, 15-cyfrowy, unikalny numer identyfikujący zwierzę. Układ scalony i cewka chipa znajdują się w szklanej kapsułce, umieszczanej w organizmie zwierzaka za pomocą wstrzyknięcia w okolice karku, nieróĹźniącego się od zwykłego zastrzyku. Nie przeszkadza zwierzęciu i nie powoduje reakcji alergicznych. Jest to jedna z metod zapobiegania bezdomności zwierząt.

31-03-2016

Gdyby wszyscy sterylizowali i kastrowali swoje zwierzęta to miejsca takie jak nasze schronisko nie byłoby potrzebne. KaĹźde powołane do Ĺźycia zwierzę miałoby swój dom, do którego trafiałoby będąc uprzednio długo wyczekiwanym.  Niestety rzeczywistość jest zupełnie inna. Setki przepełnionych schronisk i dziesiątki tysięcy bezdomnych zwierząt – tak wygląda prawdziwe Ĺźycie. MoĹźna temu zapobiegać. Niestety wielu ludzi dalej wierzy w krążące mity na temat sterylizacji.

30-03-2016

Sterylizacja i kastracja w większości krajów uznawana jest za zabieg profilaktyczny chroniący zwierzęta domowe przed wieloma chorobami. Pomaga ona równieĹź zmniejszyć liczbę bezdomnych zwierząt. Niestety wielu ludzi dalej wierzy w krążące mity na temat sterylizacji. W tym artykule obalimy większość z nich.