Rok 2015

O naszych dokonaniach w 2015 roku możesz poczytać w zakładce "czytaj więcej"

526,79 zł.  –  dwa nosidła z szelkami dla psów duĹźych

W 2015 roku do schroniska trafiła suczka Gaja, miała paraliĹź tylnych łap. Początkowo jeĹşdziła na wózku, z czasem dzięki rehabilitacji, naszej pracy i wolontariuszy schroniska zaczęła chodzić, ale wymagała nosidła, by pomóc jej w poruszaniu się. Obecnie jest szczęśliwa w nowym domu, a tylne łapy wróciły do duĹźej sprawności.

Drugie nosidło było przeznaczone dla starszego, schorowanego Moruska, równieĹź psiaka z olsztyńskiego schroniska. Pomagało mu ono w poruszaniu się. Obecnie Moruska niestety juĹź z nami nie ma. Szelki zostały teraz wypoĹźyczone psiakowi, który nie jest naszym podopiecznym, ale ze względu na zmiany starcze w stawach nie mógł schodzić z 3. piętra na spacery. Jego właścicielka nie była w stanie znosić go po schodach, dzięki nosidłu, moĹźe bezpiecznie go asekurować podczas schodzenia a łapy Voxa się nie rozjeĹźdĹźają na schodzach. Koszt takich szelek jest znaczny, dlatego zdecydowaliśmy, Ĺźe nie powinny kurzyć się w szafie, gdy mogą pomóc psu.

20 324,52 zł.  – 3 regały ze stali nierdzewnej z czternastoma pojedynczymi klatkami dla kotów

Regały znajdują się w kocim szpitaliku i zastąpiły zwykłe druciane klatki. Dzięki temu są o wiele łatwiejsze w dezynfekcji, co w szpitaliku jest niezbędne. Koty mniej stresują się obecnością zwierząt w klatkach obok, gdyż ich nie widzą i mogą szybciej dochodzić do zdrowia. Ponadto nie są narażone na przeciągi.

9 225,00 zł.  – zakup i montaĹź drzwiczek w wejściach do boksów na kwarantannie

Wejścia pomiędzy wnętrzem boksów a wybiegami były bardzo duĹźe. Zwłaszcza w chłodniejsze dni zimne powietrze dostawało się do boksu, w którym robiło się zimno. Zamontowanie elastycznych drzwiczki, które są łatwe do otworzenia przez psiaki znacznie ograniczyły przepływ zimnego powietrza, dzięki czemu w boksach jest cieplej, co jest bardzo waĹźne zwłaszcza dla nowoprzybyłych psiaków do placówki.

35 691,91 zł.   – zadaszenia wybiegów nad kwarantanną

10 086,00 zł.  – zadaszenia nad boksami w Schronisku dla Zwierząt (numery 76-80)

Zadaszenie wybiegów nad kwarantanną oraz boksów 76-80 było niezbędne, gdyĹź podczas ulew dostawała się tam woda i zalegała, tworząc kałuĹźe. Obecnie psiaki mogą korzystać z wybiegu niezaleĹźnie od pory roku, gdyĹź są chronione przed wiatrem i deszczem. 

Na leczenie przeznaczyliśmy 33 141,00 zł, na karmę i akcesoria 6 564,06 zł.